۸۸ هزار واحد مسکونی در لرستان احداث می‌شودایسنا/لرستان استاندار لرستان از اختصاص سهمیه برای ساخت ۸۸ هزار واحد مسکونی در استان طی یک دوره چهارساله خبر داد.

فرهاد زیویار در حاشیه شورای مسکن استان گفت: طرح جهش ملی مسکن به‌عنوان یکی از اقدامات مهم عمرانی، از طرف رئیس‌جمهور به استان‌ها ابلاغ شد و طبق این طرح مقرر شده سالانه یک میلیون مسکن با هدف کمک به خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد جامعه ساخته شود.

زیویار تصریح کرد: بر اساس این طرح ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در یک دوره چهارساله در دستور کار دولت قرار گرفته که از این تعداد حدود ۸۸ هزار واحد به استان لرستان اختصاص یافته است.

وی در ادامه افزود: در جلسه امروز که با حضور اعضای شورای مسکن استان برگزار شد، بررسی‌های لازم جهت مشخص شدن سهمیه هر شهرستان از طرح ملی مسکن به تفکیک انجام گرفت که پس از تصمیم نهایی به فرمانداران جهت اجرای طرح ابلاغ می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان لرستان یادآور شد: جانمایی محل اجرای طرح یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در رابطه با ساخت مسکن در دستور کار قرار گیرد که در همین راستا ضرورت دارد فرمانداران و روسای ادارات مربوطه اقدامات موردنظر را با انجام کارشناسی‌های لازم پیگیری و گزارش آن را در جلسات این شورا که هر دو هفته یکبار تشکیل خواهد شد، ارائه دهند.

زیویار خاطرنشان کرد: بررسی و پیگیری مشکلات مربوط به حوزه مسکن مهر استان یکی دیگر از محورهای مهم شورای مسکن استان بود که به منظور رفع آن مصوب گردید اعضای شورا موانع و چالش‌ها را احصا و در جلسه آتی مطرح کنند.

وی همچنین تأکید کرد: با توجه به برخی مشکلات که در اجرای طرح مسکن مهر به وجود آمد، در نظر است تا با بررسی و شناخت بیشتر از وضعیت موجود، طرح ملی مسکن با کمترین مشکلات و به بهترین نحو ممکن در سطح استان اجرایی شود تا مردم استان از این طرح مهم بهره‌مند شوند.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *