بزرگترین واحد صنعتی پرورش قارچ در مرودشت به بهره برداری رسیدایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی مرودشت گفت: بزرگترین واحد صنعتی تولید قارچ دکمه‌ای در مرودشت با ظرفیت تولید ۴۰۰ تن در سال با جدیدترین تکنولوژی‌های موجود به بهره برداری رسید.

کاووس همتی چهارشنبه ۹ آذر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این واحد تولیدی ۶۵۰۰ متر مربعی به متعلق به مسعود سجادیان در حال حاضر با ۹ سالن آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: درصورت تامین اعتبار و رفع موانع تولید در این گلخانه سه سالن دیگر نیز راه اندازی و گلخانه به حداکثر ظرفیت خود می‌رسد.

او افزود: در شرایط کنونی روزانه حدود ۸۰۰ کیلوگرم و ماهانه حدود ۲۰ تن قارچ تولید و به بازار عرضه می‌شود.

همتی با بیان اینکه واحد مذکور دارای سیستم اِسپان ران است، تصریح کرد: با وجود این قابلیت که برای اولین بار در شهرستان به کار گرفته می‌شود، علاوه بر افزایش عملکرد، دوره برداشت از ۴۵ روز به ۳۵ روز کاهش می‌یابد.

او اضافه کرد: در این واحد تولیدی برای بیست نفر به صورت دائم اشتغالزایی شده است و با راه اندازی کامل این واحد برای حدود ۳۰ نفر اشتغال دائم ایجاد خواهد شد.

همتی یادآورشد: مرودشت با هفت واحد صنعتی تولید قارچ و ۳۴ واحد سنتی و خانگی و تولید ۲۴۰۰ تن در سال رتبه سوم تولید قارچ در استان فارس را داراست.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *