اختراع “استریل‌کننده تجهیزات شخصی الکترونیکی” با روش کاورکشی دوخت نایلون در سمنانایسنا/سمنان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از اختراع دستگاه استریل کننده تجهیزات شخصی الکترونیکی با روش کاورکشی دوخت نایلون توسط واحد فناور مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خبر داد.

دکتر مجید میرمحمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: شاهرخ خجسته فر از مبتکران هم استانی و مدیر واحد فناور مرهم امید بهبود از واحدهای فناور مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه موفق به ثبت اختراعی تحت عنوان “دستگاه استریل کننده تجهیزات شخصی الکترونیکی با روش کاورکشی دوخت نایلون” شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان درخصوص زمینه فنی این اختراع خاطرنشان کرد: این دستگاه کاورینگ وسایل الکترونیک با نگاه ویژه به بسته بندی انواع موبایل و تبلت جهت جلوگیری از آلودگی در مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان ها و سایر مراکز، به محض دریافت موبایل از اپراتور به صورت اتوماتیک فرایند را انجام داده و موبایل را کاور می کند.

وی ادامه داد: در انتهای کار روزانه فرد می تواند کاور را جدا کرده و موبایل بدون آلودگی وارد محیط های دیگری همچون منزل و…­ شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: این دستگاه به گونه ای طراحی و ساخته شده که در حین کاورینگ عمل ضد عفونی را نیز انجام می­ دهد.
انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *