ادارات عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به مسئولیت خود عمل نمی‌کنندایسنا/لرستان شهردار خرم‌آباد گفت: اداراتی که عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان هستند، به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند.

سعید فتوحی با حضور در محل نگهداری از سگ‌های بلا صاحب، از نزدیک شرایط این پناهگاه را مورد بررسی قرار داد و افزود: طبق دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب که توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابلاغ شده است، در کارگروه شهرستان کنترل جمعیت ناقل بیماری به انسان چند مدیر اجرایی شهرستان عضو هستند.

وی بیان کرد: رئیس این کارگروه فرماندار شهرستان بوده و دیگر نفرات شامل شهرداران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست، رئیس مرکز بهداشت، رئیس دامپزشکی، بخشدار، دهیار و نماینده انجمن حمایت از حیوانات است.

فتوحی افزود: متاسفانه تمام اداراتی که مرتبط با موضوع هستند، به نوعی از زیر بار مسئولیت شان شانه خالی کرده‌اند و همه چیز بر دوش شهرداری افتاده است.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: ما در حد توان برای ساماندهی پناه‌گاه نگهداری از سگ‌های بلاصاحب اقدام کرده‌ایم، هر چند که می‌دانیم با شرایط مطلوب فاصله داریم، اما از زیر بار مسئولیت مان شانه خالی نکرده ایم.

فتوحی ادامه داد: در بحث جمع آوری، جداسازی نر و ماده و اقامتگاه، شهرداری به تنهایی بیشتر از این کاری از دستش ساخته نیست، بقیه ادارات که عضو کارگروه هستند باید پای کار آمده و به مسئولیت قانونی خود عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به کلیپ منتشر شده از پناه‌گاه نگهداری از سگ‌های بلاصاحب متعلق به شهرداری در فضای مجازی گفت: اگر چه همنوع خواری در بیشتر گونه‌های حیوانی یک رفتار همیشگی نیست، اما بعضی از حیوانات گاه‌گداری رفتارهایی از این قبیل دارند، این رفتارها نتیجه عوامل محیطی ازدحام جمعیت و یا حتی ممکن است بر اساس غریزه بقا باشد.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *